Nevzay Yıldırım İle Seyyah
Çarşamba 10:00 - 13:00

Nevzat Yıldırım Seyyah

Nevzat Yıldırım Seyyah

Nevzat Yıldırım’la Seyyah  Hergün 21:30’da Refah Tv ekranlarında güzel ülkemizin vatan topraklarını adım adım gezen Seyyah ülkemizin bütün doğal güzelliklerini izleyicileriyle buluşturuyor Nevzat Yıldırım’ın  hazırlayıp sunduğu seyyah güzel ülkemiz Türkiye’mizin dört bir tarafını dolaşıyor farklı kültürleri gelenek görenekleri  ilginç  yaşam tarzlarını farklı insan ve benzersiz doğa manzaraları eşliğinde Refah tv ekranlarından izleyicilerine yansıtıyor

Radyo’da Ben ?

Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz. Kökleri M.Ö. 45 tarihinden bu yana klasik Latin edebiyatına kadar uzanan 2000 yıllık bir geçmişi vardır. Virginia’daki Hampden-Sydney College’dan Latince profesörü Richard McClintock, bir Lorem Ipsum pasajında geçen ve anlaşılması en güç sözcüklerden biri olan ‘consectetur’ sözcüğünün klasik edebiyattaki örneklerini incelediğinde kesin bir kaynağa ulaşmıştır. Lorm Ipsum, Çiçero tarafından M.Ö. 45 tarihinde kaleme alınan “de Finibus Bonorum et Malorum” (İyi ve Kötünün Uç Sınırları) eserinin 1.10.32 ve 1.10.33 sayılı bölümlerinden gelmektedir. Bu kitap, ahlak kuramı üzerine bir tezdir ve Rönesans döneminde çok popüler olmuştur. Lorem Ipsum pasajının ilk satırı olan “Lorem ipsum dolor sit amet” 1.10.32 sayılı bölümdeki bir satırdan gelmektedir.

Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960’larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

BİZDEN HABERLER

TÜMÜ